Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012 Dni Województwa Śląskiego 2012

Aktualności

Europejskie zakończenie Dni

„Śląskie w sercu Europy" - że tak faktycznie jest, mogli się przekonać wszyscy, którzy 13 maja br. pojawili się w Parku Śląskim na Pikniku Funduszy Europejskich

Śląskie w sercu Europy - piknik w sercu Parku

Tegoroczne Dni Województwa Śląskiego to nie tylko wielkie wydarzenia artystyczne. To także szansa na poznanie Funduszy Europejskich i spróbowania tradycyjnych i regionalnych produktów

Mobilny Kontener Designu

Wystawy w ramach Dni Województwa Śląskiego

Mocny początek Dni Województwa Śląskiego

Gwiazdą pierwszego dnia był Emir Kusturica z The No Smoking Orchestra, który na Placu Sejmu Śląskiego zaprosił publiczność do zabawy i tańca.

Babę zesłał Bóg

Wielokrotnie nagradzana i nominowana do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych Renata Przemyk swoimi utworami zainaugurowała Dni

Emir Kusturica - reżyser, aktor, scenarzysta

Koncert Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra poprzedziło spotkanie artysty z dziennikarzami, które przerodziło się w długą dyskusję o filmie.

ArtWizje 2012 ruszyły

Joanna Helander i Bo Persson to pierwsi goście przeglądu filmów dokumentalnych i fabularyzowanych o sztuce Artwizje

Śląskie. Serce Europy

Ruszają Dni Województwa Śląskiego

6 Dukatów Śląskich

Po raz pierwszy w historii pojawiły się rok temu. Teraz wracają w nowej odsłonie.

Przygotowania do Dni

Zmieniona organizacja ruchu na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach

Gwiazda Dni w Parku Śląskim

Po raz pierwszy Dni Województwa będą świętowane aż tak hucznie.

Marszałek Matusiewicz:

Zapraszam na Dni Województwa Śląskiego

Śląskie. Serce Europy

Oficjalny video trailer

ArtWizje 2012

Przegląd filmów o sztuce w Muzeum Śląskim w Katowicach

Dni w nowej formule

Majowe wydarzenia zapowiadają się bardzo ciekawie

Uchwała Sejmiku w sprawie Dni

Uchwała nr III/32/3/2009 z dnia 14 stycznia 2009 roku

O DNIACH

O DNIACH

Pytanie „Czym jest nasz wspólny region?” przez setki lat doczekało się wielu różnych, czasem wzajemnie sprzecznych odpowiedzi.

Byliśmy mityczną krainą, zamieszkaną przez baśniowe stworzenia, jak i centrum industrialnej rewolucji, wspomagającym świat na drodze ku nowoczesności. Mieszkańcy regionu – wielokulturowa, wielonarodowa i wielojęzyczna mieszanka ludzi – wypełnili tę przestrzeń setkami marzeń i nadziei, czując, że właśnie tutaj, w samym sercu Europy znaleźli dla siebie najlepsze miejsce do życia.

Spoglądając na nocne zdjęcia satelitarne Śląskiego, widzimy pulsującą galaktykę miast, tajemniczą partyturę cieni i świateł, promieniujących aż do najdalszych zakątków kontynentu. Chcąc podkreślić pozytywną energię bijącą z tego miejsca i zaakcentować jego związki z całą Europą, zdecydowaliśmy tym razem, by Dni Województwa Śląskiego stały się okazją do prezentacji dokonań artystów, których twórczość łączy w sobie tradycję z nowoczesnością.

Korzystając z doświadczeń najważniejszych górnośląskich imprez kulturalnych – Festiwalu Ars Cameralis, Off Festiwalu oraz Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, dzięki którym rokrocznie przybywają do województwa dziesiątki tysięcy gości poszukujących wrażeń kulturalnych na najwyższym możliwym poziomie, chcemy, aby przez te cztery majowe dni to właśnie tutaj, na Śląsku, biło kulturalne serce Europy.

POPRZEDNIE EDYCJE: 2011/ 2010


projekt: Zofia Oślislo realizacja: www.art-4.net