Województwo Śląskie

Aktualności

Wizyta Ministra Pełnomocnego Ambasady Niemiec

Członek Zarządu Małgorzata Ochęduszko-Ludwik spotkała się w Manfredem Hutererem


Minister pełnomocny Manfred Huterer jest zastępcą ambasadora w kontaktach zewnętrznych oraz wewnątrz Ambasady Niemiec w Warszawie.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny i odbyła się na prośbę strony niemieckiej.

Manfred Huterer ukończył nauki polityczne, prawo międzynarodowe i historię Europy Wschodniej na uniwersytetach w Ratyzbonie i Monachium. Pracował w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w ambasadach w Moskwie, Pekinie i Waszyngtonie. Był kierownikiem Referatu ds. Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Partnerstwa Wschodniego niemieckiego MSZ. Od 2015 jest Ministrem Pełnomocnym Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Przed rozmowami w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego Manfred Huterer spotkał się z wojewodą śląskim. W planie wizyty w Katowicach znalazło się też zwiedzenie Muzeum Śląskiego.
Zobacz również

więcej w kategorii: zagranica zarząd

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie