Województwo Śląskie

Aktualności

Świąteczny nastrój trwa

„Kolędnicy z Żytomierza” zagrali w Katowicach


Koncert odbył się kościele pw. św. Jana i Pawła Męczenników.

Wzięły w nim udział zespoły artystyczne z Obwodu Żytomierskiego składające się z osób pochodzenia polskiego, skupionych wokół Związku Polaków w Żytomierzu (Ukraina).

Usłyszeć można było najpiękniejsze polskie i ukraińskie kolędy i pastorałki.

Katowicki koncert był ostatnim otwartym dla publiczności występem podczas tegorocznej wizyty „Kolędników z Żytomierza”. Wcześniej artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas występów w Bytomiu, Pilicy i Chorzowie. W ramach pobytu w województwie śląskim artyści kolędowali dla uczniów gimnazjum w Koszęcinie oraz dla pensjonariuszy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.

Wzięli udział także w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W kategorii soliści dorośli trzecie miejsce zajęła Kateryna Bakalchuk. Otrzymała ona nagrodę ufundowaną przez Górnośląski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

W ramach tygodniowej wizyty goście z Ukrainy zwiedzili m.in Częstochowę i Bytom, wzięli także udział w warsztatach z artystami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Projekt „Kolędnicy z Żytomierza” odbywa się honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy.
Zobacz również

więcej w kategorii: kultura zagranica

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie