Województwo Śląskie

Aktualności

IEM Katowice 2018

Święto e-sportu na półmetku


Już po raz szósty stolica województwa śląskiego stała się światowym centrum e-sportu. Podobnie jak w ubiegłym roku tegoroczny Intel Extreme Masters Katowice organizowane jest w dwóch miejscach: Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

IEM Katowice 2018 odbywają się w dwóch odsłonach. Pierwsza ESL One (24-25.02) poświęcona była takim rozgrywkom jak DOTA 2, PUBG i CS:GO.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra PUBG, która zadebiutowała na katowickim IEM. W rozgrywce jednocześnie bierze udział 64 zawodników. Wyłonienie tego najlepszego okazało się nie lada rozrywką, tak dla samych gracze, jak też dla licznej publiczności.

Odbyły się także rozgrywki pucharowe w DOTA 2. 16 najlepszych drużyn z całego świata walczyło o ponad połowę sumy z ogólnej puli nagród - 3,6 mln zł

Podczas ESL One nie zabrakło różnych konkursów, stanowisk z potężnymi komputerami, mini-turniejami dla publiczności, oraz specjalnych pokazów VR.

Co nas jeszcze czeka? Ci wszyscy, których z różnych powodów ominęła ESL One – pierwsza odsłona IEM Katowice 2018 mają jeszcze szansę podpatrywać najlepszych przedstawicieli e-sportu na świecie. Już w najbliższy weekend (2-4.03.2018) czekają nas potyczki na najwyższym poziomie w CS.GO i StarCraft 2.

W pierwszym przypadku w zmaganiach weźmie udział 16 drużyn podzielonych na grupy A i B. Do rywalizacji staje też polskie Virtus.pro. Stawką zawodów w sieciowej strzelance jest rekordowa kwota w wysokości 2 mln zł.

W przypadku StarCraft 2 najlepsi gracze staną do rywalizacji o 900 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzyma również miejsce w WCS Global Finale.
Zobacz również

więcej w kategorii: sport

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie