Województwo Śląskie

Aktualności

Wizyta dyplomatów z RPA

Spotkanie z Chargé d’affaires Republiki Południowej Afryki w Polsce


Członek Zarządu Województwa Śląskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik spotkała się dziś z Christianem Bothą – Chargé d’affaires Republiki Południowej Afryki. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i odbyła się na prośbę Ambasady. W spotkaniu uczestniczył także Daniel Stemmer - Pierwszy Sekretarz Ambasady RPA.

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego była okazją do prezentacji gospodarczej województwa przygotowanej przez Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.

Christian Botha pełni funkcję radcy w Ambasadzie RPA w Warszawie. W związku z nieobecnością Ambasadora RPA w Polsce to on sprawuje jego funkcję.

Christian Botha ukończył Uniwersytet w Stellenbosch. Pełni funkcję radcy (zastępcy szefa misji) w Ambasadzie RPA w Warszawie od października 2015 r. Wcześniej, w Departamencie Stosunków Międzynarodowych i Współpracy w Pretorii odpowiadał za współpracę z Wielką Brytanią i Irlandią. Pracował w placówkach dyplomatycznych Republiki Południowej Afryki m.in. w Waszyngtonie, Ottawie, Moskwie i Hadze.
Zobacz również

więcej w kategorii: zagranica

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie