Województwo Śląskie

Aktualności

Darmowa komunikacja dla kibiców na mecz z Koreą Południową

Koleje Śląskie będą wozić za darmo kibiców na rozgrywki 27 marca na Stadionie Śląskim. Wystarczy bilet na mecz


Tego dnia przewoźnik uruchomi dodatkowe składy na trasie Częstochowa- Gliwice- Katowice. Główną stacją do wysiadania będzie Chorzów- Batory.

„Na stadion dotrzesz bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego. PZPN w porozumieniu ze Stadionem Śląskim zapewnił, że wszyscy posiadacze biletów / zaproszeń / akredytacji na mecz będą uprawnieni do bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami na terenie gmin zrzeszonych w KZK GOP oraz pociągami „Koleje Śląskie”, tłumaczy PZPN w specjalnym informatorze dla kibica.

Tego dnia kierowcy bez specjalnej karty parkingowej nie maja szans na wjazd w okolice Stadionu. Rekomendowanymi punktami przesiadkowymi dla kierowców są punkty na trasach przejazdu linii kolejowych Kolei Śląskich docierających do stacji „Katowice” lub „Chorzów Batory”.

„Bardzo nam zależy, aby ten mecz odbył się w jak najlepszej atmosferze. Reprezentacja Polski zagra na zmodernizowanym Śląskim po raz pierwszy od 2009 roku. Oczekiwania kibiców co do organizacji wydarzenia są duże. Koleje Śląskie pomogą w tym dniu sprawnie i bez nerwów dotrzeć na mecz”, mówi marszałek Wojciech Saługa.Zobacz również

więcej w kategorii: sport

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie