Województwo Śląskie

Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń na okres od 16-7-2012 do 22-7-2012


Niedziela, 15 lipca 2012

Od 15 do 21 lipca odbędzie się XII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Po raz czwarty młodzi Europejczycy spotkają się w województwie śląskim. Tegorocznemu spotkaniu patronuje hasło „Europa w obliczu kryzysu; więcej rygoru czy solidarności?”

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas-de-Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę trzech regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – w wieku od 17 do 23 lat z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, Mariusz Rotarski, menedżer projektu, tel.: 32 461 20 70, e-mail: haus@haus.pl

Szczegółowe informacje na stronie: http://haus.pl/aktualnosci-79.html

Poniedziałek, 16 lipca 2012

godz. 10:00

Inauguracja XII Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego – „Europa w obliczu kryzysu; więcej rygoru czy solidarności?”.

W spotkaniu udział wezmą: Jerzy Gorzelik, członek Zarządu Województwa Śląskiego; Jacek Krywult, Prezydent Miasta Bielsko-Biała; Rafał Bartek, Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Kamienica „Pod Orłem”, Bielsko-Biała

godz. 11:30

Spotkanie z Janem Olbrychtem, Eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego „Jaki model i jakie wartości dla Europy jutra: więcej rygoru czy solidarności w dobie kryzysu?”

Sala Redutowa w Kamienicy „Pod Orłem”, Bielsko-Biała

Wtorek, 17 lipca 2012

godz. 9:00

Posiedzenie Zarządu Województwa Śląskiego.

Sala Posiedzeń Zarządu (292), Gmach Sejmu Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice

Spotkanie bez udziału mediów.

godz. 11:00

Spotkanie podsumowujące tegoroczną Industriadę połączone z wręczeniem statuetek za zaangażowanie przy jej organizacji.

W spotkaniu udział weźmie Jerzy Gorzelik, członek Zarządu oraz władze samorządowe, przedstawiciele obiektów Szlaku Zabytków Techniki oraz partnerzy.

Miejski Dom Kultury, Giszowiec.

Środa, 18 lipca 2012

godz. 12:00

Podpisanie nowego Porozumienia o współpracy pomiędzy Województwem Śląskim i Regionem Nord-Pas de Calais. W spotkaniu uczestniczyć będzie marszałek Adam Matusiewicz oraz wicemarszałek Aleksandra Gajewska-Przydryga.

Sala Marmurowa, Gmach Sejmu Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice

Czwartek, 19 lipca 2012

godz. 20:00

Otwarcie bazy technicznej Katowice Airport wraz z płytą postojową i drogą kołowania. Uroczystość zorganizowana przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA oraz LineTech Sp. z o.o. Sp.k.

W uroczystości udział weźmie wicemarszałek Aleksandra Gajewska-Przydryga.

Nowy hangar do obsługi technicznej statków powietrznych, Pyrzowice

Piątek, 20 lipca 2012

godz. 9:30

Debata młodzieży z szefami regionów Regionalnego Trójkąta Weimarskiego na temat „Jaki model i jakie wartości dla Europy jutra; więcej rygoru czy solidarności w dobie kryzysu?”.

W spotkaniu udział weźmie członek Zarządu Jerzy Gorzelik, Angelica Schwall-Düren, minister Kraju Związkowego Północnej Nadrenii-Westfalii do Spraw Federalnych, Europy i Mediów oraz Majdouline Sbai, wiceprzewodnicząca Rady Regionalnego Nord-Pas de Calais.

Sala Redutowa w Kamienicy „Pod Orłem”, Bielsko-Biała

Sobota, 21 lipca 2012

godz. 17:00

Uroczystość z okazji 55-lecia powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Łobodnie.

W uroczystości udział weźmie członek Zarządu Aleksandra Banasiak.

Sala OSP Łobodno

Niedziela, 22 lipca 2012

godz. 14:00

Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawkach.

W uroczystości udział weźmie członek Zarządu Aleksandra Banasiak.

OSP Kawki

Ostatnia aktualizacja: 16-07-2012 11:22:59

Zobacz aktualności

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie